Alin Artimon: Mai trebuie sa punctăm si pe tabela de marcaj

SATU MARE – După partida de la Olimpia Satu Mare, scor 1-2, antrenorul echipei F.C. Caransebeş, Alin Artimon a ţinut să precizeze că „ceilalţi fac puncte şi rămânem cu vaga consolare că noi jucăm“.

Referitor la partida cu Olimpia, Alin Artimon a declarat: O primă repriză în care i-am surprins, în care am făcut un presing mai sus decât se aşteptau, în care am dominat clar tactic. A urmat o a doua repriză pe care am început-o foarte prost, deşi nu ne-au surprins cu nimic, doar că au jucat cu mingi lungi, iar noi nu am reuşit să ne adaptăm, deşi, ştiind că ei aşa construiesc, am lucrat toată săptămâna doar la asta. Am luat un prim gol dintr-un aut şi o pivotare, şi al doilea de cascadorii râsului… Am avut un penalty clar spre sfârşitul partidei… Îmi pare rău că am pierdut controlul jocului timp de 15 minute, suficient cât să luăm două goluri, şi, de asemenea, că plecăm din nou cu regrete după un meci în deplasare. Nu ne-au fost cu nimic superiori, cu toate că ei au 13 puncte acum, iar noi am rămas cu şase. Îmbucurătoare este însă atitudinea jucătorilor, care au dat tot ce-au putut. Acum, trebuie să avem capacitatea să ne reîncărcăm pentru meciul cu FC Olt, meci care pentru mine şi pentru jucători a început după partida de la Satu Mare. Echipa nu a fost liberă în week-end, sâmbătă şi duminică având program de refacere şi semicantonament. Nu e o pedeapsă împotriva jucătorilor, nu am de ce să-i pedepsesc, au făcut tot ce au putut în acest moment, iar programul era stabilit încă de la începutul săptămânii. Trebuie să fim proaspeţi la ora jocului cu FC Olt, fiindcă e vremea punctelor! Obligatoriu! Până acum am punctat la impresia artistică, nu mai vreau să aud de asta, de-acum vreau să punctăm şi pe tabela de marcaj”.