Caransebesul are, clar, viitor!

Scris de Sorin Rogoz – CARANSEBEȘ – Sâmbătă, 6 august, pe Stadionul Municipal din Parcul Teiuş s-a disputat primul meci de pregătire al Viitorului Caransebeş, în compania celor de la Progresul Ezeriş, echipă care evoluează în Liga a V-a.

A fost un meci deschis, cu multe goluri și cu multe ocazii, scorul final fiind de 10-1 în favoarea gazdelor. Au marcat Feneş, Neagu (3), Şandru (2), Dan Alexa, care a ţinut să fie din nou aproape de echipa gugulană şi jucând o repriză, marcând şi el pentru 4-0, Puiu (2) şi Oprea pentru gazde, respectiv Pintea pentru oaspeţi. Viitorul Caransebeş a jucat cu Cristian Birăescu, Ghiţă Văluşescu, Bogdan Gulea, Bogdan Drăgoi, Dan Alexa, Ion Feneş, Mihai Dragomir, Daniel Bona, Adrian Neagu, Daniel Şandru, Florin Dovlete, după pauză intrând Ciprian Băluţă, Marius Puiu, Cristian Ungur, Ionuţ Văcărescu, Adrian Ivanici, Constantin Arnăut, precum şi juniorii Denis Căldăraş şi Adrian Oprea.  La Progresul Ezeriş, antrenorul Cristian Şodâncă i-a folosit pe Cosmin Dubovan, Flavius Duman, Ionuţ Matei, Mihai Spătaru, Dumitru Irizoiu, Eugen Cârstea, Cristian Dubovan, Dorin Panacea, Carol Măgărin, Gabriel Meilă, Cosmin Miloş, Cristi Banian, Denis Guţu, Petru Meilă şi Alexandru Pintea, pe postul de portar evoluând, cu rândul, goal-keeper-ii caransebeşeni.

„A fost primul meci al noii echipe Viitorul Caransebeş, sperăm să fie şi de bun augur. Victoria a fost una fără dubii, o arată şi scorul, chiar dacă nici azi nu am urmărit rezultatul. A fost o mişcare reuşită, în prima repriză au evoluat jucătorii cu mai multă experienţă, iar în partea secundă am folosit băieţi mai tineri şi fotbalişti care au jucat mai mult în Liga a IV-a, nedepăşind această limită. Una peste alta, sunt mulţumit, sper să fie şi în continuare la fel”, a declarat, după meci, tehnicianul gazdelor, Dan Doran.