Sorin Balu: Nu vreau sa ma ascund, sa dau vina pe baieti

PÂNCOTA – La finalul partidei Şoimii Pâncota – F.C. Caransebeş, scor 5-1, Sorin Bălu, antrenorul gugulanilor, a declarat: „Am luat gol repede, pe o greşeală de portar, dar am echilibrat jocul, apoi am dominat în prima repriză şi chiar am avut câteva ocazii de a înscrie.“

„La pauză le-am şi spus băieţilor să fie mai concentraţi. Am intrat pe teren, în al treilea minut al reprizei a doua am luat al doilea gol, am căzut psihic… Dar asta e, mergem mai departe, în condiţiile actuale trebuie să batem neapărat Mioveniul, în meciul de miercuri, 15 octombrie, din etapa intermediară. Din păcate, asta e. Am făcut nişte greşeli individuale care ne-au costat. Păcat… Numai că meciul cu Mioveni devine foarte important acum. Să dau vina pe băieţi… Aş putea, dar n-ar fi corect. Deşi, când greşim flagrant, aş putea s-o fac. Dar nu. Tot cu ei am câştigat, tot cu ei mergem mai departe şi sunt convins că batem Mioveniul. Nu vreau să arunc vina pe băieţi şi să mă ascund în spatele lor. Dar vor urma măsuri la echipă, vor fi schimbări şi în primul «unsprezece», pentru că se impune acest lucru”, a mai spus Sorin Bălu.