Alin Artimon: Aceasta infrangere nu ne cade tocmai bine

Scris de Cosmin Vlad – CARANSEBEŞ – Antrenorul formaţiei FC Caransebeş este convins că eşecul de la Rm. Vâlcea va fi digerat repede.

La finalul confruntării cu C.S.M. Rm. Vâlcea, din municipiul de pe Valea Oltului, încheiată cu scorul descor 1-0 pentru gazde, antrenorul echipei FC Caransebeş, Alin Artimon, a declarat: „A fost o partidă în care iniţiativa şi mare parte din controlul jocului au aparţinut Vâlcei, şi aici mă refer la prima repriză. Pe cea de a doua am controlat-o în totalitate ca posesie, ca momente de desfăşurare, diferenţa dintre ele constând în faptul că Vâlcea a reuşit să înscrie, iar noi nu. Oricum, cred că a fost un joc echilibrat, privind raportul dintre cele două reprize, un meci în care nu ştiu dacă meritam mai mult sau mai puţin. O partidă pe care am început-o prost, ca o continuare a perioadei prin care trecem… Din păcate, cele trei săptămâni de frecuşuri şi-au pus amprenta asupra prestaţiei noastre şi de-abia către pauză am reuşit să ne trezim. Rezultatul din celălalt meci ne avantajează, suntem încă în lupta pentru evitarea retrogradării şi trebuie să conştientizăm asta. Nu ne cade tocmai bine această înfrângere, pentru că e prima din minireturul de campionat şi play-out, a întrerupt o serie de opt rezultate pozitive, dar trebuie s-o digerăm repede, avem mai mult cu o zi decât de obicei, şi să terminăm meciul cu Oradea cu trei puncte, ca să încheiem şi socotelile posibilităţii noastre de a intra în cărţile retrogradării”.