Nu e singurul proiect pentru spital, dovadă că luni au demarat lucrările la cel prin care se vor reface toate instalațiile vechi de zeci de ani ale unității sanitare, investiție de peste 11 milioane de lei. Mai precis, se vor monta în clădirea cu 7 etaje, în premieră, instalații noi de detecție și avertizare la incendiu și la concentrațiile anormale de oxigen, se vor reface de la zero instalațiile electrice și cele de iluminat, dar în același timp se va reabilita și infrastructura de fluide medicale (oxigen medical). „Totuși, pentru spital avem și vești bune, pentru că astăzi am dat ordinul de începere a lucrărilor în proiectul pentru fluidele medicale, care prevede schimbarea întregii infrastructuri electrice pe toate etajele spitalului, precum și a conductelor de fluide medicale și a sistemului antiincendiu pentru fiecare salon din spital.”, a mai precizat city managerul Bogdea.
JCS-R.M.
Sursa: https://caon.ro/dotarea-ambulatoriului-mai-asteapta-incep-lucrarile-la-fluidele-medicale/2404167/
More from my site
STIRI INFO CARANSEBES
Sa stim mai multe, sa fim mai buni!
Atleta caransebeșeancă Liliana Maria Dragomir reprezintă România la semimaraton
Mars de sensibilizare a opiniei publice in legatura cu riscurile si consecintele consumului de droguri
Pagini despre doi monarhi ai Romaniei
Rețeaua de gaz pentru Valea Cenchii e pe drumul cel bun
