CARANSEBEȘ – Primarul Caransebeșului rămâne în funcție și din septembrie încolo, după ce a reușit să câștige alegerile de duminică! A fost poate cel mai strâns scrutin pentru funcția de primar al Caransebeșului din istoria post-decembristă, Felix Borcean reușind să se impună în fața liberalului Dumitru Rujan la o diferență de mai puțin de 100 de voturi!
Bebe Pasere a fost al treilea, la o distanță considerabilă de cei doi. Borcean (PSD) a reușit să se impună după o luptă extrem de strânsă, la acest rezultat contribuind însă și trădările unora din cei aflați pe lista de consiliu local, pe care edilul nu i-a vrut, dar au fost impuși de partid. Vom reveni și cu configurația noului legislativ
JCS-R.M.
Sursa: https://caon.ro/felix-borcean-inca-un-mandat-al-treilea/2421621/
More from my site
Cine chefuieşte, plăteşte sau… munceşte
Atleții din Caransebeș, medaliați la competițiile interne
Spectacolul „Soare pentru doi“ va fi înlocuit
LIVIU GROZA emisiunea Restituiri istorice – Caransebesul intre 1900 si 1918
SMUC datorează 1,4 milioane de lei pentru hrana pacienţilor
Săptămâna Mobilitătii Europene
