Liliana Dragomir, prima la semimaratonul de la Timișoara

CARANSEBEȘ – Atleta din Caransebeș a câștigat cursa de 21 de km, iar pentru ea urmează Campionatul European de cros, ce va avea loc în Irlanda!

„Eu am avut ca obiectiv să fac un antrenament şi a fost foarte bine că l-am făcut în cadrul unei competiţii organizate, unde eşti protejat faţă de maşini şi alte asemenea situaţii. Ceea ce îmi place cel mai mult la acest concurs de la Timişoara e faptul că se aleargă din punctul A în punctul B. S-a pornit dintr-un sat, iar sosirea a fost pe stadionul din Timişoara. Acest lucru mi-a oferit ocazia să duc un tempo susţinut şi am reuşit să scot timpul de 1 oră, 17 minute şi 17 secunde. Este un timp foarte bun pentru antrenament, nu vorbim despre o cursă oficială pentru record sau calificare, deoarece aceste curse nu sunt omologate. Vremea a fost plăcută, a ţinut cu noi şi a fost o cursă foarte frumoasă”, a declarat sportiva Liliana Dragomir.