Căutată mai ales de tineri, care zi de zi, când vremea permite, iau cu asalt baza de agrement din Parcul Teiuș. Potrivit celor de la Serviciul Public de Întreținere și Reabilitare, cei care administrează ștrandul, au fost și peste 800 de plătitori zilnic, cu încasări care au depășit 11 mii de lei doar într-o singură zi. „Am avut încasări de 8 mii de lei zilnic, 9 mii de lei, chiar 11 mii de lei, deci pot spune că suntem pe drumul cel bun. Sigur, mai sunt lucruri de făcut la ștrand, din banii pe care-i încasăm le vom rezolva și pe acestea, dar redirecționăm din aceste sume și pentru asfaltări de străzi”, ne-a declarat șeful SPIR, Ion Gheorghe Ștefan.
Municipalitatea mai speră ca și luna septembrie să fie una cu temperaturi care să aducă în continuare oamenii la ștrandul din Teiuș.
Sursa: http://www.caon.ro/strandul-din-teius-oaza-caransebesenilor/2098951






