„Sunt mulțumit de cum arată, mai e puțin de lucru la soft, nu ne-a venit softul pentru muzică, pentru că muzica va trebui să fie corelată cu jeturile de apă și cu luminile, atunci voi fi mulțumit cînd văd că se finalizează și această parte. Dar funcționează bine și acum.”, a precizat primarul Felix Borcean.
Reamintim că modernizarea fântânii construite de fostul primar comunist Nicolae Oprea a fost una cu suișuri și coborâșuri, după ce la un moment dat Direcția pentru Cultură Caraș-Severin a cerut sistarea lucrărilor. Până la urmă, s-a ținut cont și de recomandările celor de la Cultură, iar fântâna a fost trecută pe lista de investiții a Primăriei Caransebeș pentru acest an, cu suma de 350 de mii de lei.
JCS-R.M.
Sursa: https://caon.ro/video-fantana-lui-oprea-un-spectacol-viu-in-centrul-caransebesului/2408785/
More from my site
Noul adăpost de câini din Caransebeș, undă verde de la DSV
Peste 43 de milioane de lei pentru piste de biciclete și transport electric în Caransebeș
Bogdea și Iova au renunțat la mandatele de consilieri locali
Dumbravă a plecat, Singh a (re)venit
După majorare, s-au răzgândit! Acum vor micșorare!
Victorie cu gust amar pentru Volei Club Caransebes
