CARANSEBEȘ – La sfârşitul săptămânii, la Timişoara s-au desfăşurat întrecerile Turneului Internaţional de Judo Cupa „Constantin Ali Bogdan”, competiţie la care s-au luptat sportivi din România, Croaţia şi Republica Moldova!
Sportivii de la CS Energetica-CSM Caransebeş, antrenați de Ion Radu, s-au întors din municipiul de pe malurile Begăi cu o frumoasă zestre de medalii, astfel: U12 – Alexandra Gherga, categoria 48 kg, bronz (locul 3 pe echipe); Georgian Silvăşan, categoria 60 kg, bronz; Cataleya Rădoi, categoria 28 kg, locul 5 (3 pe echipe); U14 – Maria Ianchiş, categoria 52 kg, argint (2 pe echipe); Iris Bona, categoria 63 kg, aur (2 pe echipe); Adriana Litu, categoria +63 kg, aur (2 pe echipe); Ianis Lupşorean, categoria 73 kg, locul 5; U16 – Gabriela Cîrcu, categoria 52 kg, argint; Bogdan Vădrariu, categoria 66 kg, locul 5.
Echipa combinată Caransebeș – Oțelu Roșu, la feminin, a ocupat locul 2 la U15 și locul 3 la U13. Echipa CS Energetica-CSM Caransebeş a fost susținută financiar la această competiție de către Primăria Caransebeș.
JCS-Ștefan Moraru
More from my site
Paici, Andronache și “Doamna verde”, final de expediție
Prima sedinta comuna a PNL si PDL Caras-Severin
99 de puncte din 100! Spitalul modular de la Caransebeș, aproape de finanțare!
Primii pasi in noul an scolar
Grădinița la ADR Vest pentru finanțare, creșa aproape de inaugurare
Vela: De ce trebuie primarii sa se imprumute?
