Giovanni Pissano: Am fost mai buni si consider victoria meritata

Scris de Sorin Rogoz

BRAŞOV – La finalul partidei F.C. Braşov – F.C. Caransebeş 1913, scor 0-1, antrenorul oaspeţilor, Giovanni Pissano, a făcut declaraţii.
A fost un meci frumos, echipa a fost ordonată. Am avut cele mai multe ocazii. Am fost mai buni, şi consider că e o victorie meritată. Avem şase puncte, sunt meritate, cu atât mai mult cu cât azi am jucat în faţa unei echipe care pleca favorită, venind din Liga I. Am suferit în ultimele 10 minute… Mă aşteptam la mai mult de la Braşov… Echipa ştie deja conceptul meu. Sunt 25 de jucători şi toţi pot juca. Cine dă maximum, va juca. Toţi vor prinde minute. Ideea este că, aşa cum am fost şi cu Vâlcea, cine a intrat a jucat foarte bine şi asta denotă faptul că avem un lot de valoare. Săulescu a intrat şi în partida trecută de pe bancă. A schimbat faţa meciului. Jucătorii intră determinaţi şi vor să arate ce pot. Toţi lucrează la maximum pentru a intra în teren. Avem un mic deficit la tineri şi vrem să mai aducem câţiva”, a spus Giovanni Pissano.