CARANSEBEȘ – Chiar dacă mulți directori de unități de învățământ privesc cu îngrijorare spre iarnă, din cauza facturilor la energie, primarul Caransebeșului îi asigură că nu e cazul să-și facă griji!Și în celălalt sector delicat, cel al sănătății caransebeșene, lucrurile stau la fel, primarul asigură că nu vor fi probleme cu căldura în saloane. Asta și pentru că se lucrează intens în aceste zile la schimbarea vechii centrale. „Nu sunt probleme nici la spital cu energia, tocmai se lucrează la schimbarea vechii centrale și mă aștept la o eficiență mai mare în privința consumului de gaz, astfel că nu-mi fac probleme. Nici n-am primit vreun semnal de alarmă deocamdată, dar nici nu a fost o perioadă atât de rece. Chiar și managerul a spus că vom strânge baierele pungii, dar nu vor fi afectați pacienții”, a mai precizat primarul Caransebeșului.
JCS-R.M.
Sursa: https://caon.ro/borcean-nu-permit-ca-facturile-sa-amputeze-o-generatie-de-elevi/2400906/





